DOLAR
32,8196
EURO
35,1465
ALTIN
2.446,72
BIST
10.471,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
30°C
İstanbul
30°C
Açık
Salı Açık
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
29°C
Perşembe Az Bulutlu
30°C
Cuma Az Bulutlu
30°C

Fotoğraf Yarışması

Fotoğraf Yarışması
12.09.2012
423
A+
A-

Fotoğraf Yarışması

AMAÇ: Son dönemlerde fotoğraf makinesi ve fotoğraf sanatı ile daha çok ilgilenen inşaat mühendislerinin çalışmalarını desteklemek, onları bir araya getirmek ve eserlerini bir arada sergilemek, odamıza ve üyelerimize sanatsal canlılık kazandırarak mühendislerin sanılanın aksine sanattan uzak olmadığını göstermek, buna bağlı olarak da fotoğraf sanatının mühendisler arasında yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir.

KONU: Mukavim Haller

Mukavim: Mukavemetli

mukavim    Ar. muḳāvim

sf. (muka:vim) esk. 1. Dayanıklı, güçlü, dirençli. 2. mec. Karşı koyan, başkaldıran.

(TDK)

mukavemet    Ar. muḳāvemet

a. (muka:vemet) 1. Dayanma, karşı durma, karşı koyma, dayanırlık: “Bünyesi de, ruhu da hayatın güçlükleriyle ve yoksullukları ile çarpışarak mukavemet ve kudret kazanmıştı.” -İ. A. Gövsa. 2. fiz. Direnç.

(TDK)

mukavemet Cisimlerin çeşitli dış etkiler ve bu dış etkilerin neden olduğu iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bilim dalıdır.

(Vikipedi)

Katılımcılar, “mukavim halleri” canlılar ve cansızlar için düşünebilecekleri gibi, “mukavim” terimini, fizik alanında veya politika/sosyoloji/antropoji ya da psikoloji, biyoloji alanında kullanılan bir terim olarak da düşünebilirler.

 

 

KATILIM ŞARTLARI

 

 • Yarışma; Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlığı bulunanlar dışında, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, tüm inşaat mühendislerine ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencilerine açıktır.
 • Başvuru esnasında katılımcılar, inşaat mühendisi ya da inşaat mühendisliği bölümü öğrencisi olduğunu belgelemelidir.
 • Yarışmaya en fazla üç eser gönderilebilir.
 • Fotoğraf tekniği açısından herhangi bir sınırlama yoktur.
 • Katılımcı, daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış eserleriyle katılabilir.
 • Yarışmaya eserler, bir CD/DVD’de, uzun kenarı en az 4000 piksel olmak üzere 300 dpi çözünürlükte ve JPEG formatında kayıtlı olarak gönderilecektir.
 • Fotoğraf dijital makine ile çekilmemiş ise basılı kart yukarıda belirtilen teknik özellikler dahilinde taranmış olarak CD/DVD’ye kaydedilerek gönderilecektir.
 • CD/DVD’nin ve CD’nin içinde bulunduğu zarfın üzerine 4 (dört) harf 5 (beş) rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır. Örnek Rumuz (KOPK68974). CD/DVD’ye kayıt edilen fotoğraflara, katılımcı kesinlikle kendi ismini yazmayacak, dosya adına yalnız rumuz, sıra numarası_toplam eser sayısı ve eser adı yazacaktır. Örnek: Yarışmaya 2 fotoğrafla katılan bir katılımcı dosya adlarını şu şekilde vermelidir: Birinci dijital fotoğraf dosyası için RUMUZ-1_2-ESERADI, ikinci dijital fotoğraf dosyası için RUMUZ-2_2-ESERADI. Aynı rumuzun kullanılması ihtimalini engellemek için sıralı rakamlar ve harfler kullanılmaması önerilir. (Örnek: ABCD12345) Aynı rumuzun kullanılması halinde seçici kurul rumuzu değiştirme hakkını saklı tutar.
 • CD/DVD’ler inşaat mühendisi ya da inşaat mühendisliği bölümünde öğrenci olduğuna dair bir belge ile beraber bir zarfa konmalı, zarf kapatılarak üzerine sadece RUMUZ yazılmalıdır. Katılım formu eksiksiz doldurularak başka bir zarfa konulmalı, zarf kapatılmalı ve üzerine yine yalnızca rumuz yazılmalıdır. Her iki zarf birlikte elden teslim edilmeli ya da hazırlanan gönderim ambalajına konularak belirtilen adrese gönderilmelidir. (Adres: İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Necatibey cad. No:57 Kızılay ANKARA)
 • Katılımcılar imoankara.org.tr internet sitesinden indirecekleri  ya da İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’nden temin edecekleri formları eksiksiz olarak doldurup imzalayarak göndereceklerdir.
 • CD/DVD’lerin posta ya da kargo ile gönderimi sırasında zarar görmemesi için korunaklı ambalajlarda paketlenerek gönderilmesi gerekmektedir. Gönderim sırasında doğabilecek zararlardan İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi sorumlu olmayacaktır.
 • Fotoğrafların kayıtlı olduğu CD/DVD ve Katılım Formları en geç 01 Kasım 2012 tarihinde teslim olacak şekilde belirtilen adrese kargo ya da posta ile gönderilmeli veya teslim makbuzu karşılığında elden teslim edilmiş olmalıdır. (Geciken başvurular kabul edilmeyecektir.)
 • Posta veya kargo ücretleri yarışmacılar tarafından ödenecektir. Posta ve kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi sorumlu değildir.
 • Katılımcı yarışmaya gönderdiği eser/eserlerin kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerini aldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Eseri ödül alan veya sergilenmeye değer bulunan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan, bu yarışma ile elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

 Başvuru Formu ve Şartlar İçin Tıklayınız

TOPLAMA MERKEZİ

İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi

Fotoğraf Yarışması Merkezi

Necatibey Cad. No:57 Kat: 5 Kızılay/ANKARA

Tel: 0 312 294 30 66

Yorumlar

 1. İşlerini her zaman samimi ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiren ve bunu müşteriye daima yansıtan bir firmadır. Çelik konstrüksiyon proje ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

 2. ihale inşaat dedi ki:

  Dönem içerisinde edindiğimiz tecrübeler sonucu yaklaşık maliyet hesaplanması büyük önem arz etmektedir. Unutulmamalıdır ki gözünüzden kaçan bir imalat kalemi veya yanlış hesaplamalar sonucu oluşacak zararlar mevzuat eksiklikleri gibi sayamadığımız birçok etken firmaların çoğu zaman dönüşü olmayan zararlara sokmaktadır.

error: Content is protected !!