abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Pazar , Haziran 7 2020
Ana Sayfa / Hayatın İçinden / Japonya’da 8.9 Büyüklüğünde Deprem Oldu. 11.03.2011

Japonya’da 8.9 Büyüklüğünde Deprem Oldu. 11.03.2011

Japonya’da 8.9 Büyüklüğünde Deprem Oldu.

Japonya’da deprem oldu! 8.9 büyüklüğündeki deprem sonrası 80 farklı yerde yangın çıktığı bildirildi. Japonya’nın Kyodo Haber Ajansı, ölü sayısının 50’nin üzerine çıktığını duyurdu. Başka bir haber ajansına göre ise bir plajda 300 kadar cesat bulundu. Haber ajansı, ülkenin kuzeydoğusunu vuran deprem sonucu oluşan tsunaminin Fukushima ilinde karadan 5 kilometre ilerlediğini bildirdi.

Japonya tsunami ile mücadele etmeye başladı! Japonya’da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki depremin sebep olduğu dev dalgalar, ülkenin kuzeydoğu kıyılarını vurdu. Deprem, başkent Tokyo’da binaları şiddetli şekilde salladı. Depremin ardından dört metrelik dev dalgalar kıyıları vurdu.

Meydana gelen depremin 24 kilometre derinlikte olduğu bildirildi. Daha önce yapılan açıklamada, depremin 10 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtilmişti. 8.9 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklükleri 5.4 ile 7.1 arasında 20 artçı sarsıntı kaydedildi.

Japonya’da nükleer tesisler alarmda

Japonya’da meydana gelen 8.9 büyüklüğündeki deprem sonrası nükleer tesislerde alarm verildiği bildirildi.

Kyodo Haber Ajansı, nükleer tesislerde alarm durumuna geçildiğini belirtirken, her hangi bir radyasyon sızıntısı bulunmadığını duyurdu.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Japonya’ya yardıma hazırız

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Japonya’daki depreme ilişkin yaptığı açıklamada, ”Aldığımız bilgiye göre, Tokyo elçiliğimizde hasar görünmüyor. Ülkedeki Türk vatandaşlarından da can kaybı ya da yaralanma yok.” dedi. Bakanlık içinde konuya ilişkin özel bir birim oluşturduklarını aktaran Davutoğlu, ”Japon Dışişleri Bakanı’yla görüşeceğim, bütün imkanlarımızla Japonya’ya yardım için hazır olduğumuzu ileteceğim.” diye konuştu.

Sizin için öneri

Kamuda Çalışan Mühendis ve Mimar Maaşları 2016

Devlet memurlarının mali ve sosyal hakları konusunda 2016 yılının ikinci altı ayına ilişkin belirlemelerin netleşmesiyle birlikte, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir