abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Pazar , Mart 24 2019
Ana Sayfa / Hayatın İçinden / 11 Ayın Sultanı Hoşgeldin!

11 Ayın Sultanı Hoşgeldin!

11 Ayın Sultanı Hoşgeldin!

Evet bu yılda Ramazan ayına girmiş bulunmaktayız..Bu gece ilk sahurumuzu gerçekleştireceğiz ve yarın ilk orucumuzu tutacağız.Bu mübarek ayda insanın gönlünde başka duygular yer alıyor.Evsizleri,açlık çeken insanları daha iyi anlıyoruz.Ve bol bol halimize şükrediyoruz.Şükrederken de böyle evsiz,sahipsiz ve açlık çeken insanlar için dua etmeyi de eksik etmiyoruz inşallah.Peki bu ayda yaptığımız sahurun,kıldığımız  Teravih namazlarının faziletini biliyormuyuz?İşte bunlarla ilgili bir kaç hadis ve ayet..

Teravih namazını  imamla birlikte sonuna kadar tamamlayan,o geceyi bütünüyle ibadetle geçirmiş gibi sevap alır.

Tirmizi,İbni Mace,İbni Huzeyme

Peygamber efendimiz, 3-4 gün teravihi cemaatle kıldırmış, daha sonra evden çıkmamıştır. Sebebi sorulunca, (Teravih namazının size farz olacağından korktuğum için evden çıkmadım) buyurmuştur. [Buhâri] Teravihin yirmi rekat oluşu ve cemaatle kılınması hadis-i şerifle bildirilmiştir. Sünnet olduğu Eshab-ı kiramın İcmaı ile sabittir.

(Merâkıl-felâh şerhi)

Peygamber efendimiz, teravihi, 8, 12 ve 20 rekat olarak da kılmıştır. İbni Abbas hazretleri bildiriyor ki, Resulullah, yatsıdan sonra, vitirden önce, 20 rekat namaz kıldıktan sonra,(Ramazanda 20 rekat teravih namazı kılanın, yirmi bin günahı affolur) buyurdu.

(İ.E. Şeybe)

Sahur yemeğinin bereketi çoktur.Çünkü Peygamber Efendimiz(s.a.v) sahura kalkar ve orucunu öyle tutardı.Ve şimdi kim sahura kalkıp yemek yerse Peygamber Efendimiz(s.a.v)’in sünnetini yerine getirmiş olur..Ramazan ayı bereket ayıdır günahlardan kurtulma ayıdır.Ve öyle mübarek bir geceye sahiptir Kadir Gecesi.Allah(cc) hepimize bu ayı dolu dolu geçirme fırsatı versin ve günahlarımızı temizlesin.Ve en önemlisi böyle sıcak bir havada bizlere çok büyük sabırlar versin ve serinlikler ihsan eylesin..Amin

Ve Biz de SAHURA KADAR AÇIĞIZ……..

Hakkında Şenol Canbaz

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı.1 yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra öğrenimine devam etti.4. sınıfta Farabi Programı ile gittiği Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğrenimini bitirdi ve şuan sulama projelerinde görev alıyor.Mesleğini çok seviyor ve ilgileniyor.Mühendislerin bilgisayar kullanma yeteneğinin maksimum olması gerektiğini düşünüyor.

Sizin için öneri

550 Yıllık Zeynel Bey Türbesi Böyle Taşındı – Haber

550 Yıllık Zeynel Bey Türbesi Böyle Taşındı.Merhaba arkadaşlar sizin de bildiğiniz gibi Batman’da inşa edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir