abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Salı , Ağustos 20 2019
Ana Sayfa / Galeri / Matematiğin Gerçek Hayatta Çok İşimize Yaradığının Göstergesi: İntegral Ev – Galeri

Matematiğin Gerçek Hayatta Çok İşimize Yaradığının Göstergesi: İntegral Ev – Galeri

İntegral ev : Matematiği öyle çok seviyordu ki ondan kazandığı paranın büyük kısmını, onu yaşatacak bir bina yaptırmak için harcadı. Birçok üniversitede ve kolejde standart ders kitabı olarak okutulan “Calculus”un yazarı matematikçi ve viyolinist Kanadalı James Stewart‘tan bahsediyoruz.

26 milyondan fazla satan Calculus kitabı onu bir milyoner yapınca Stewart çeşitli performansların sergileneceği bir bina yaptırmak ister. Shim-Sutcliffe mimarlık şirketiyle anlaşarak Toronta’da, 1700 metrekarelik, hesaplamalarını Calculus’tan alan bir yapı inşa ettirir. 2009 yılında tamamlanan yapı, şekli İntegral sembolünü andırdığı için İntegral House adını alır. Stewart’ın geçtiğimiz yıl hayata gözlerini yummasından dolayı bina 23 milyon dolar bedelle satılığa çıkarıldı.Şimdi bu sayıların gizemiyle oluşan integral eve bir göz atalım 🙂

 

Hakkında Şenol Canbaz

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı.1 yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra öğrenimine devam etti.4. sınıfta Farabi Programı ile gittiği Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğrenimini bitirdi ve şuan sulama projelerinde görev alıyor.Mesleğini çok seviyor ve ilgileniyor.Mühendislerin bilgisayar kullanma yeteneğinin maksimum olması gerektiğini düşünüyor.

Sizin için öneri

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ?

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ? Autocad derslerimizde yeni bir komut ile karşınızdayım “ATTSYNC”  …

2 Yorumlar

  1. Siteniz kayıt Mail’ini göndermiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir