abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Cumartesi , Şubat 23 2019
Ana Sayfa / Genel / İşini Güzel Yap — Hayatın İçinden

İşini Güzel Yap — Hayatın İçinden

İşini Güzel Yap

Yüce Rabbimiz, “İşinizi güzel yapın; Allah işini güzel yapanları sever”1 buyuruyor.Yaptığımız işi en iyi şekilde yapmazsak eğer , işini iyi yapanlara hayran hayran bakarız.Her ne iş yaparsak yapalım bu işi hakkıyla yapmadığımız sürece kendimizi ve etrafımızı bir düzene sokamayız.Bu düzensizlikler yüzünden ülkemizin gelişimi engellenir.

 

Atalarımızın , büyüklerimizin her zaman önemli bir öğüdü vardır.”Her ne iş yaparsan yap en iyisini yap.” Bu bir bulaşık yıkama işi de olabilir , mühendislik,mimarlık işi de olabilir.Bu işleri güzel yapmak güzel sonuç getirir hem kendimiz için hem ülkemizin için.

 

 

Düşünün ki bir mühendis işini yaparken işini önemsemeyip yapması gereken hesabı yanlış yapsa (veya bizim dilimizde sabun yapsa 🙂 ) ve bunun sonucunda ortaya çıkan üründe hatalar gözlemlenir.Bu bir bina ,baraj veya yol olabilir.Bu yapıları kullanan insanlar bu hata sonucu etkilenebilir.Buna bağlı olarak insanların canında veya malında kayıp olabilir.Bu  yüzden işimizi yaparken titiz,dikkatli ve  güzel yapmalıyız.

1 Bakara 195

 

Hakkında Şenol Canbaz

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı.1 yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra öğrenimine devam etti.4. sınıfta Farabi Programı ile gittiği Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğrenimini bitirdi ve şuan sulama projelerinde görev alıyor.Mesleğini çok seviyor ve ilgileniyor.Mühendislerin bilgisayar kullanma yeteneğinin maksimum olması gerektiğini düşünüyor.

Sizin için öneri

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ?

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ? Autocad derslerimizde yeni bir komut ile karşınızdayım “ATTSYNC”  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir