abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Çarşamba , Şubat 24 2021
Ana Sayfa / Autocad Dersleri / Autocad Dersleri -” Pickfirst ” Komutu

Autocad Dersleri -” Pickfirst ” Komutu

Autocad ” Pickfirst ” Komutu hakkında ufak bir bilgi vermeye çalışalım.Autocad programı kullanırken bazı zamanlarda ufak hatalardan kaynaklı çizim ayarlarında değişmeler olabiliyor.Daha sonra eski haline getirmek için bazı komutları bilmek gerekiyor. ” Pickfirst ” Komutu da bu komutlardan bir tanesi.

 

” Pickfirst ” Komutu Ne İşe Yarar

” Pickfirst ” Komutu değeri standart Autocad ayarlarında “1” değerine sahiptir.Autocad ayarları bozulduğunda bu değer “0” oluyor.Standart Autocad kullanımı örneğin polyline nesnesini taşımak istiyorsunuz.Polyline seçip Move dediğinizde komut direkt olarak çalışır.Ama ” Pickfirst ” değeri “0” olduğunda nesne seçili iken herhangi bir komutu çalıştırdığınızda nesneyi seçin der.Yani önce komut sonra seçip yapmanızı ister.

Eğer önce nesneyi seçip nesne seçili iken komutları kullanmak istiyorsanız komut satırına ” Pickfirst ” yazıp değerini “1” yapmalısınız.

Hayır ben önce komut girip sonra nesneyi seçmek istiyorum diyorsanız eğer komut satırına ” Pickfirst ” yazıp değerini “0” yapmalısınız.

Takıldığınız veya sormak istediğiniz başka bir konu olursa eğer yorumlardan veya iletişim adreslerinden bizlere sorabilirsiniz.Yorumlarınız bizim için değerlidir.Yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın 🙂

 

Sizin için öneri

Çelik Kolon Ayağı Hesap ve Uygulama Aşamaları – Slayt

Çelik Kolon Ayağı Hesap ve Uygulama Aşamaları Çelik kolon ayakları hakkında hesap ve örnekleri bulabileceğiniz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir