abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Pazartesi , Eylül 23 2019
Ana Sayfa / Autocad Dersleri / Autocad Dersleri -” Pickfirst ” Komutu

Autocad Dersleri -” Pickfirst ” Komutu

Autocad ” Pickfirst ” Komutu hakkında ufak bir bilgi vermeye çalışalım.Autocad programı kullanırken bazı zamanlarda ufak hatalardan kaynaklı çizim ayarlarında değişmeler olabiliyor.Daha sonra eski haline getirmek için bazı komutları bilmek gerekiyor. ” Pickfirst ” Komutu da bu komutlardan bir tanesi.

 

” Pickfirst ” Komutu Ne İşe Yarar

” Pickfirst ” Komutu değeri standart Autocad ayarlarında “1” değerine sahiptir.Autocad ayarları bozulduğunda bu değer “0” oluyor.Standart Autocad kullanımı örneğin polyline nesnesini taşımak istiyorsunuz.Polyline seçip Move dediğinizde komut direkt olarak çalışır.Ama ” Pickfirst ” değeri “0” olduğunda nesne seçili iken herhangi bir komutu çalıştırdığınızda nesneyi seçin der.Yani önce komut sonra seçip yapmanızı ister.

Eğer önce nesneyi seçip nesne seçili iken komutları kullanmak istiyorsanız komut satırına ” Pickfirst ” yazıp değerini “1” yapmalısınız.

Hayır ben önce komut girip sonra nesneyi seçmek istiyorum diyorsanız eğer komut satırına ” Pickfirst ” yazıp değerini “0” yapmalısınız.

Takıldığınız veya sormak istediğiniz başka bir konu olursa eğer yorumlardan veya iletişim adreslerinden bizlere sorabilirsiniz.Yorumlarınız bizim için değerlidir.Yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın 🙂

 

Hakkında Şenol Canbaz

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı.1 yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra öğrenimine devam etti.4. sınıfta Farabi Programı ile gittiği Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğrenimini bitirdi ve şuan sulama projelerinde görev alıyor.Mesleğini çok seviyor ve ilgileniyor.Mühendislerin bilgisayar kullanma yeteneğinin maksimum olması gerektiğini düşünüyor.

Sizin için öneri

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ?

Autocad Dersleri – “ATTSYNC”  Komutu Nedir ? Autocad derslerimizde yeni bir komut ile karşınızdayım “ATTSYNC”  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir