abof

flipkart coupons for mobiles

myntra

Çarşamba , Aralık 19 2018
Ana Sayfa / Ders Notları / Betonarme / Çin’de 15 günde 30 katlı Otel yapıldı (video)

Çin’de 15 günde 30 katlı Otel yapıldı (video)

Çin’de 15 günde 30 katlı Otel yapıldı

Nüfusu ve işgücüyle dünyaya kafa tutan Çin’de ev gereksinimi had safhada. Elbette az alana çok daire sığdırmanın yolu gökdelenlerden geçiyor. Bu alanda deneyim sahibi olan Broad Group adlı Çin inşaat firması zoru başararak 15 günde 30 katlı gökdelen inşaa etti ve kendi rekorunu yeniledi. Firmanın daha önceki rekoru 1 haftada 15 katlı bina inşaat etmekti.

Hunan Eyaletindeki Dongting Gölü yakınına inşaa edilmiş olan 30 katlı otelin açılışı yarın yapılacak. İnşaa için gerekli olan tüm parçalar önceden prefabrika olarak üretildi ve alana taşındı. Start verilmesiyle birlikte kazı, yerleştirme ve montaj işlemleri başladı. Bu kadar kısa sürede yapılan otelden hayır gelmez diyorsanız yanılıyorsunuz çünkü 9.0 şiddetinde depreme bile dayanabiliyor.

 

 

Projeyi gerçekleştiren kişi olan Zhang Yue açıklamasına göre en son nesil çevre standartları da dikkate alınmış durumda. Ortaya çıkan atık ve harcanan enerji en az seviyede. İşçi masrafı da epey az olsa gerek. İddiasına göre 2013′de ayda 20, 2014′de ayda 50 bina diker hale gelebilirler. Bir aylık geziye çıkıp döndüğünüzde yeni binalar nedeniyle eski mekanınızı tanıyamaz hale gelebilirsiniz! 5 yıldızlı T30 otelinin yapımını hızlandırılmış modda izleyin


Şenol Canbaz

Hakkında Şenol Canbaz

Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü kazandı.1 yıl ingilizce hazırlık okuduktan sonra öğrenimine devam etti.4. sınıfta Farabi Programı ile gittiği Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde öğrenimini bitirdi ve şuan sulama projelerinde görev alıyor.Mesleğini çok seviyor ve ilgileniyor.Mühendislerin bilgisayar kullanma yeteneğinin maksimum olması gerektiğini düşünüyor.

Sizin için öneri

Türkiye Güncel Don Derinliği Haritası

Türkiye Güncel Don Derinliği Haritası Büyük halini görmek için haritaya tıklayınız. Büyük halini görmek için …

Tek yorum.

  1. paylaşımlar için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir